Stockholms

Discgolfserie 2020

Alla matcher spelas på torsdagar och  har flexstart mellan tiden 17.00-19.00. Lagledarna kommer överens om starttid. Matcherna kan även spelas någon annan dag under den bestämda veckan. Då måste lagledarna komma överens om dag och tid. Om det inte går komma överens spelas matchen på den bestämda torsdagen.

Observera att hemmalaget står först och det är på hemmalagets bana matchen spelas

Division 1:

Järva 1, Brunna 1, Åkersberga 1, Kärsön 1, Visättra 1, Stockholm Disc Golf Club (SDGC) 1.

Omgång 1, 30/4
Åkersberga Lag 1 - Visättra Lag 1(Bana: Åkersberga)
Kärsön Lag 1 - SDGC Lag 1 (Bana: Kärsön)
Järva Lag 1 - Brunna Lag 1 (Bana: Järva)

Omgång 2, 7/5
Visättra Lag 1 - SDGC Lag 1
Brunna Lag 1 - Åkersberga Lag 1
Järva Lag 1 - Kärsön Lag 1

Omgång 3, 14/5
Brunna Lag 1 - Visättra Lag 1
SDGC Lag 1 - Järva Lag 1
Åkersberga Lag 1 - Kärsön Lag 1

Omgång 4, 28/5
Visättra Lag 1 - Järva Lag 1
Kärsön Lag 1 - Brunna Lag 1
Åkersberga Lag 1 - SDGC Lag 1

Omgång 5, 4/6
Kärsön Lag 1 - Visättra Lag 1
Järva Lag 1 - Åkersberga Lag 1
Brunna Lag 1 - SDGC Lag 1

Omgång 6 , 11/6
Visättra Lag 1 - Åkersberga Lag 1
SDGC Lag 1 - Kärsön Lag 1
Brunna Lag 1 - Järva Lag 1

Omgång 7, 25/6
SDGC Lag 1 - Visättra Lag 1
Åkersberga Lag 1 - Brunna Lag 1
Kärsön Lag 1 - Järva Lag 1

Omgång 8, 6/8
Visättra Lag 1 - Brunna Lag 1
Järva Lag 1 - SDGC Lag 1
Kärsön Lag 1 - Åkersberga Lag 1

Omgång 9, 13/8
Järva Lag 1 - Visättra Lag 1
Brunna Lag 1 - Kärsön Lag 1
SDGC Lag 1 - Åkersberga Lag 1

Omgång 10, 20/8
Visättra Lag 1 - Kärsön Lag 1
Åkersberga Lag 1 - Järva Lag 1
SDGC Lag 1 - Brunna Lag  1

Division 3:

Järva 2, Åkersberga 2, Lidingö, Visättra 2, Tyresö, SDGC 3

 

Omgång 1, 30/4
Järva Lag 2 - Åkersberga Lag 2 (Bana: Järva) 

SDGC Lag 3 - Lidingö (Bana: Västerhaninge)
Visättra Lag 2 - Tyresö (Bana: Visättra)

Omgång 2, 7/5
Åkersberga Lag 2 - Lidingö
Tyresö - Järva Lag 2
Visättra Lag 2 - SDGC Lag 3

Omgång 3, 14/5
Tyresö - Åkersberga Lag 2
Lidingö - Visättra Lag 2
Järva Lag 2 - SDGC Lag 3

Omgång 4, 28/5
Åkersberga Lag 2 - Visättra Lag 2
SDGC Lag 3 - Tyresö
Järva Lag 2 - Lidingö

Omgång 5, 4/6
SDGC Lag 3 - Åkersberga Lag 2
Visättra Lag 2 - Järva Lag 2
Tyresö - Lidingö

Omgång 6, 11/6
Åkersberga Lag 2 - Järva Lag 2
Lidingö - SDGC Lag 3
Tyresö - Visättra Lag 2

Omgång 7, 25/6
Lidingö - Åkersberga Lag 2
Järva Lag 2 - Tyresö
SDGC Lag 3 - Visättra Lag 2

Omgång 8, 6/8
Åkersberga Lag 2 - Tyresö
Visättra Lag 2 - Lidingö
SDGC Lag 3 - Järva Lag 2

Omgång 9, 13/8
Visättra Lag 2 - Åkersberga Lag 2
Tyresö - SDGC Lag 3
Lidingö - Järva Lag 2

Omgång 10, 20/8
Åkersberga Lag 2 - SDGC Lag 3
Järva Lag 2 - Visättra Lag 2
Lidingö - Tyresö


 

Spelschema:

Division 2:

Bålsta, Brunna 2, Frisbeefrämjandet, Södertörn, Kärsön 2, SDGC 2

 

Omgång 1, 30/4
Bålsta - Brunna Lag 2 (Bana: Bålsta)
Frisbeefrämjandet - Södertörn (Bana: Järva)
Kärsön Lag 2 - SDGC Lag 2 (Bana: Kärsön)

Omgång 2, 7/5 :
Brunna Lag 2 - Södertörn
SDGC Lag 2 - Bålsta
Kärsön Lag 2 - Frisbeefrämjandet

Omgång 3, 14/5
SDGC Lag 2 - Brunna Lag 2
Södertörn - Kärsön Lag 2
Bålsta - Frisbeefrämjandet

Omgång 4, 28/5
Brunna Lag 2 - Kärsön Lag 2
Frisbeefrämjandet - SDGC Lag 2
Bålsta - Södertörn

Omgång 5, 4/6
Frisbeefrämjandet - Brunna Lag 2
Kärsön Lag 2 - Bålsta
SDGC Lag 2 - Södertörn

Omgång 6, 11/6
Brunna Lag 2 - Bålsta
Södertörn - Frisbeefrämjandet
SDGC Lag 2 - Kärsön Lag 2

Omgång 7, 25/6
Södertörn - Brunna Lag 2
Bålsta - SDGC Lag 2
Frisbeefrämjandet - Kärsön Lag 2

Omgång 8, 6/8
Brunna Lag 2 - SDGC Lag 2
Kärsön Lag 2 - Södertörn
Frisbeefrämjandet - Bålsta

Omgång 9, 13/8
Kärsön Lag 2 - Brunna Lag 2
SDGC Lag 2 - Frisbeefrämjandet
Södertörn - Bålsta

Omgång 10, 20/8
Brunna Lag 2 - Frisbeefrämjandet
Bålsta - Kärsön Lag 2
Södertörn - SDGC Lag 2

© 2019 by Fridofrida AB