Discgolf Stockholm logo vector.jpg

Stockholms
Discgolfserie 2022

Matcherna spelas på torsdagar. Matcherna kan även spelas någon annan dag under den bestämda veckan. Då måste lagledarna från de mötande lagen kommer överens med varandra vilken dag och tid matchen ska spelas. Om det inte går komma överens spelas matchen på den bestämda torsdagen.

Observera att hemmalaget står först och det är på hemmalagets bana matchen spelas.

Division 1 Norra:

Kärsön 1, Järva 1, Brunna 1, Bålsta, Brunna 2, Åkersberga 1

Omgång 1 (18 - 24 april):

Kärsön Lag 1 - Järva Lag 1

Brunna Lag 1 - Bålsta 1

Brunna Lag 2 - Åkersberga Lag 1

 

Omgång 2 (25 april – 1 maj):

Järva Lag 1 - Bålsta 1

Åkersberga Lag 1 - Kärsön Lag 1

Brunna Lag 2 - Brunna Lag 1

 

Omgång 3 (2 – 8 maj):

Åkersberga Lag 1 - Järva Lag 1

Bålsta 1 - Brunna Lag 2

Kärsön Lag 1 - Brunna Lag 1

 

Omgång 4 (16 – 22 maj):

Järva Lag 1 - Brunna Lag 2

Brunna Lag 1 - Åkersberga Lag 1

Kärsön Lag 1 - Bålsta 1

 

Omgång 5 (23 - 29 maj):

Brunna Lag 1 - Järva Lag 1

Brunna lag 2 - Kärsön Lag 1

Åkersberga Lag 1 - Bålsta 1

 

Omgång 6 (6 – 12 juni):

Järva Lag 1 - Kärsön Lag 1

Bålsta 1 - Brunna Lag 1

Åkersberga Lag 1 - Brunna lag 2

 

Omgång 7 (13 – 19 juni):

Bålsta 1 - Järva Lag 1

Kärsön Lag 1 - Åkersberga Lag 1

Brunna Lag 1 - Brunna lag 2

 

Omgång 8 (1 – 7 aug):

Järva Lag 1 - Åkersberga Lag 1

Brunna lag 2 - Bålsta 1

Brunna Lag 1 - Kärsön Lag 1

 

Omgång 9 (8 – 14 aug):

Brunna lag 2 - Järva Lag 1

Åkersberga Lag 1 - Brunna Lag 1

Bålsta 1 - Kärsön Lag 1

 

Omgång 10 (15 – 21 aug):

Järva Lag 1 - Brunna Lag 1

Kärsön Lag 1 - Brunna lag 2

Bålsta 1 - Åkersberga Lag 1

Division 1 Södra:

Södertörn 1, Stockholm Disc Golf Club 1, Visättra 1, Tyresö 1, Lidingö, Stockholm Disc Golf Club 2

 

Omgång 1 (18 - 24 april):

Södertörn - Lidingö

Visättra Lag 1 - Stockholm Discgolf Club Lag 2

Stockholm Discgolf Club Lag 1 - Tyresö Lag 1

 

Omgång 2 (25 april – 1 maj):

Lidingö - Stockholm Discgolf Club Lag 2

Tyresö Lag 1 - Södertörn

Stockholm Discgolf Club Lag 1 - Visättra Lag 1

 

Omgång 3 (2 – 8 maj):

Tyresö Lag 1 - Lidingö

Stockholm Discgolf Club Lag 2 - Stockholm Discgolf Club Lag 1

Södertörn - Visättra Lag 1

 

Omgång 4 (16 – 22 maj):

Lidingö - Stockholm Discgolf Club Lag 1

Visättra Lag 1 - Tyresö Lag 1

Södertörn - Stockholm Discgolf Club Lag 2

 

Omgång 5 (23 - 29 maj):

Visättra Lag 1 - Lidingö

Stockholm Discgolf Club Lag 1 - Södertörn

Tyresö Lag 1 - Stockholm Discgolf Club Lag 2

 

Omgång 6 (6 – 12 juni):

Lidingö - Södertörn

Stockholm Discgolf Club Lag 2 - Visättra Lag 1

Tyresö Lag 1 - Stockholm Discgolf Club Lag 1

 

Omgång 7 (13 – 19 juni):

Stockholm Discgolf Club Lag 2 - Lidingö

Södertörn - Tyresö Lag 1

Visättra Lag 1 - Stockholm Discgolf Club Lag 1

 

Omgång 8 (1 – 7 aug):

Lidingö - Tyresö Lag 1

Stockholm Discgolf Club Lag 1 - Stockholm Discgolf Club Lag 2

Visättra Lag 1 - Södertörn

 

Omgång 9 (8 – 14 aug):

Stockholm Discgolf Club Lag 1 - Lidingö

Tyresö Lag 1 - Visättra Lag 1

Stockholm Discgolf Club Lag 2 - Södertörn

 

Omgång 10 (15 – 21 aug):

Lidingö - Visättra Lag 1

Södertörn - Stockholm Discgolf Club Lag 1

Stockholm Discgolf Club Lag 2 - Tyresö Lag 1

Division 2 Norra:

Disco Volante Kallhäll, Täby, Kärsön Lag 2, Åkersberga Lag 2, Frisbeefrämjandet, Järva Lag 2

Omgång 1 (18 - 24 april):

Disco Volante Kallhäll - Täby

Kärsön Lag 2 - Åkersberga Lag 2

Frisbeefrämjandet - Järva Lag 2

 

Omgång 2 (25 april – 1 maj):

Täby - Åkersberga Lag 2

Järva Lag 2 - Disco Volante Kallhäll

Frisbeefrämjandet - Kärsön Lag 2

 

Omgång 3 (2 – 8 maj):

Järva Lag 2 - Täby

Åkersberga Lag 2 - Frisbeefrämjandet

Disco Volante Kallhäll - Kärsön Lag 2

 

Omgång 4 (16 – 22 maj):

Täby - Frisbeefrämjandet

Kärsön Lag 2 - Järva Lag 2

Disco Volante Kallhäll - Åkersberga Lag 2

 

Omgång 5 (23 - 29 maj):

Kärsön Lag 2 - Täby

Frisbeefrämjandet - Disco Volante Kallhäll

Järva Lag 2 - Åkersberga Lag 2

 

Omgång 6 (6 – 12 juni):

Täby - Disco Volante Kallhäll

Åkersberga Lag 2 - Kärsön Lag 2

Järva Lag 2 - Frisbeefrämjandet

 

Omgång 7 (13 – 19 juni):

Åkersberga Lag 2 - Täby

Disco Volante Kallhäll - Järva Lag 2

Kärsön Lag 2 - Frisbeefrämjandet

 

Omgång 8 (1 – 7 aug):

Täby - Järva Lag 2

Frisbeefrämjandet - Åkersberga Lag 2

Kärsön Lag 2 - Disco Volante Kallhäll

 

Omgång 9 (8 – 14 aug):

Frisbeefrämjandet - Täby

Järva Lag 2 - Kärsön Lag 2

Åkersberga Lag 2 - Disco Volante Kallhäll

 

Omgång 10 (15 – 21 aug):

Täby - Kärsön Lag 2

Disco Volante Kallhäll - Frisbeefrämjandet

Åkersberga Lag 2 - Järva Lag 2

Division 2 Södra:

Visättra 2, Stockholm disc Golf Club 3, Tyresö 2, Kaknäs, Högdalen, Visättra 3

Omgång 1 (18 - 24 april):

Visättra Lag 2 - Visättra Lag 3

Tyresö Lag 2 - Högdalen

Stockholm Discgolf Club Lag 3 - Kaknäs

 

Omgång 2 (25 april – 1 maj):

Visättra Lag 3 - Högdalen

Kaknäs - Visättra Lag 2

Stockholm Discgolf Club Lag 3 - Tyresö Lag 2

 

Omgång 3 (2 – 8 maj):

Kaknäs - Visättra Lag 3

Högdalen - Stockholm Discgolf Club Lag 3

Visättra Lag 2 - Tyresö Lag 2

 

Omgång 4 (16 – 22 maj):

Visättra Lag 3 - Stockholm Discgolf Club Lag 3

Tyresö Lag 2 - Kaknäs

Visättra Lag 2 - Högdalen

 

Omgång 5 (23 - 29 maj):

Tyresö Lag 2 - Visättra Lag 3

Stockholm Discgolf Club Lag 3 - Visättra Lag 2

Kaknäs - Högdalen

 

Omgång 6 (6 – 12 juni):

Visättra Lag 3 - Visättra Lag 2

Högdalen - Tyresö Lag 2

Kaknäs - Stockholm Discgolf Club Lag 3

 

Omgång 7 (13 – 19 juni):

Högdalen - Visättra Lag 3

Visättra Lag 2 - Kaknäs

Tyresö Lag 2 - Stockholm Discgolf Club Lag 3

 

Omgång 8 (1 – 7 aug):

Visättra Lag 3 - Kaknäs

Stockholm Discgolf Club Lag 3 - Högdalen

Tyresö Lag 2 - Visättra Lag 2

 

Omgång 9 (8 – 14 aug):

Stockholm Discgolf Club Lag 3 - Visättra Lag 3

Kaknäs - Tyresö Lag 2

Högdalen - Visättra Lag 2

 

Omgång 10 (15 – 21 aug):

Visättra Lag 3 - Tyresö Lag 2

Visättra Lag 2 - Stockholm Discgolf Club Lag 3

Högdalen – Kaknäs

Spelschema:

Vill Du synas här?

Klicka här för ta kontakt med oss!

logodgnu.png